שלום ולא להתראות - כך תפטרו מהכינים שלב אחר שלב

דמיינו את התסריט הבא: הילד חוזר מבית הספר ולא מפסיק לגרד את הראש. הגירוד מציק לו מאוד והוא כבר לא רגוע ונינוח כמו בדרך כלל כשהוא צופה בטלוויזיה. הוא מתלונן על הגירודים המציקים ומבקש מכם למצוא פתרון שיעזור לו מיד. המחשבה הראשונה שתעלה לכם וודאי בראש היא "כינים" ואכן יש סבירות גדולה שמדובר בתופעה הנפוצה.
אומנם הדבקות בכינים היא תופעה מרתיעה ולא סימפטית אך אנחנו ממליצים להתייחס אליה בקור רוח ולהתמקד בטיפול יעיל וממוקד. השלבים הבאים יבטיחו את חיסולם של הכינים אחת לתמיד!


     חזרה ל->

מזהים הידבקות
קודם כל בדקו האם אכן מדובר בכינים. לא ניתן לזהות הדבקות עד שלא מבחינים בכינה חיה על הראש. לא תמיד ניתן לראות אותן בקלות, במיוחד אם זו רק תחילתה של ההדבקות ויש מעט כינים על הראש.
ראשית, רחצו את הראש עם מרכך שיער וסרקו אותו במסרק רגיל תוך כדי פרימת כל הקשרים. בשלב השני שטפו את המרכך ויבשו בעדינות את השיער. כעת, חלקו את השיער לקבוצות ובאמצעות מסרק צפוף וייעודי לכינים עברו על השיער מבסיס השערה ועד הקצה. בכל סירוק הציצו במסרק כדי לראות האם אכן מדובר בכינים. במידה ותגלו כינים המשיכו לסרק.

מסרקים היטב
ללא שום ספק, השלב הבסיסי והחשוב ביותר הוא המשך של סירוק השיער והסרת כינים וביצים מהראש. מרגע הגילוי הקפידו לסרק את השיער עם מסרק צפוף לפחות אחת ליום למשך כשלושה שבועות שכן יתכן ומתוך ביצים שלא הצלחתם להסיר יבקעו כינים נוספות.

בוחרים בשיטה המתאימה לכם
בדקו עם ילדיכם באיזה שיטה הם יעדיפו לטפל בכינים: האם הם יהיו מוכנים למרוח על שיערם שמן זית ולישון איתו במשך כל הלילה? האם שימוש בשמן רוזמרין נסבל מבחינתם? האם יעדיפו להשפריץ חומר כימי שיחסל את הכינים או לחלופין לחפוף עם שמפו מטפל?
דאגו כמובן לבחור בשיטה יעילה שתסכל את הבעיה במהירות ותמנע מהילד שלכם סבל. היו אסרטיביים ותבהירו לילדכם שרק טיפול נכון יצליח לגאול אותם מייסורי הגירודים.

מסיימים את העבודה
גם אם נדמה לכם שהכינים חוסלו בזכות הטיפול, אל תזלזלו בעקשנותן של הכינים. מומלץ מאוד להמשיך ולהסתרק במשך שלושת השבועות הבאים במסרק צפוף.
סביר להניח שהילדים שלכם לא יוכלו לסבול את המגע של המסרק יותר, אך זהו השלב הכי חשוב בתהליך שכן רק באמצעותו ניתן לדאוג שהכינים אכן חוסלו. במידה ותוך כדי סירוק מתגלות כינים חדשות או ביצים, חזרו על תהליך הטיפול פעם נוספת.

מונעים הדבקה חוזרת
נפטרתם מהכינים? בשעה טובה. מהיום חשוב לנהוג בשיטת ההגנה הטובה ביותר הלא היא מניעה. ישנן כמה דרכים מרכזיות למנוע הדבקות חוזרת בכינים: להקפיד על שיער אסוף, להקפיד לא להעביר כובעים, גומיות ומסרקים מ- או ל- חברים, לחפוף בשמפו המכיל רוזמרין לדחייה של הכינים מהראש או לחלופין מריחת שמן רוזמרין מאחורי האוזניים ליצירת אפקט דומה.

אנחנו מאחלים לכם טיפול יעיל, ממוקד ונטול כינים!
 
*המידע אינו מידע רפואי. בכל מקרה מומלץ להתייעץ עם רופא או רוקח. 
 

 |  עמוד הבית |  חדש! מוצרים להריון ולאחר הלידה  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
מורז צמחי מרפא-- www.moraz.co.il © כל הזכויות שמורות
מורז כתובת: ת.ד 2552 עפולה טלפון: 04-6597138 פקס: 04-6526335
מורז צמחי מרפא. כל הזכויות שמורות. לתקנון האתר לחצו כאן >>
Design by: egozi.com ·
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל