10 עובדות מפתיעות על הידבקות בכינים

הילד שלכם נדבק בכינים? סביר להניח שאחת מהפעולות הראשונות שתמצאו את עצמכם עושים היא לחפש פתרון באינטרנט בהיסטריה. הרשת עמוסה במידע על כינים מכיוון שהתופעה כמעט ולא פוסחת על אף ילד בגילאי הגן ובית הספר. אולם יש כמה עובדות מפתיעות למדי שלא תמיד טורחים לספר לנו ויכולות לעזור לנו לצאת מההיסטריה ולטפל בבעיה באסרטיביות ובקור רוח. הנה 10 עובדות מפתיעות על הדבקות בכינים -

 

     חזרה ל->

1. כינים לא מסוגלות לחיות יותר מ-48 שעות ללא מזון, כלומר דם אנושי. לכן, כאשר גיליתם שילדכם נדבקו בכינים, כדאי לכבס ולנקות את הסביבה המיידית של הילד (מצעים, שטיחים, כובעים, מסרקים וכדומה) אך אין צורך להילחץ ולכבס ריפודי ספות, וילונות וכדומה. תוך פחות מ-48 שעות הכינים, אם יצאו לטיול מהראש כבר לא יהיו בין החיים.
 
2. בניגוד למה שחושבים כינים לא קופצות מראש לראש (אלה הם הפרעושים שמקפצים) ולכן הדבקה בכינים נעשית רק במגע ישיר בין ראש נגוע לראש נקי.

3. כינים מסוגלות לעצור את הנשימה שלהן ל-8 שעות בממוצע לכן, אם אתם בוחרים לטפל בהן באמצעים המבוססים על חנק (למשל מריחת שמן זית בשפע על השיער), המתינו עם השמן על ראשכם לפחות 9 שעות כדי לוודא שכל הכינים חוסלו.

4. כינים הן בררניות מאוד בתזונה שלהן ויש להן העדפה בלעדית לדם של בני אדם ולכן לא אם יש לכם בעלי חיים בבית, אין לכם מה לחשוש מהדבקות שלהם או הדבקות מהם בכיני ראש.

5. אם כבר אנחנו מדברים על בררנות, אז דעו לכם שיש לכינים גם העדפה על איזה ראשים להתיישב.
זה לא קשור לניקיון השיער או אורכו אלא יותר לריח הגוף של כל אחד מאיתנו. יש ילדים ומבוגרים שידבקו מספר פעמים לאורך חייהם בכינים ויש כאלה שלא יחוו את החוויה המפוקפקת הזו אף פעם.

6. לכינה לוקח כ-7 ימים לבקוע מין הביצה ולאחר 10 ימים נוספים להתחיל להטיל ביצים. כינה ממוצעת מטילה בין 10 ל-5 ביצים ביום ויכולה לעשות זאת במשך 30 ימים שלמים כאשר בהתחלה התפוקה שלה מלאה והיא יורדת עם הזמן. ממחזור חיים אחד של כינה יכולות להיוולדכ-100 כינים חדשות!

7. על אף שהכינים ניזונות מהדם ופוצעות את הקרקפת שלנו, הן אינן מעבירות מחלות מאחד לשני.

8. אם אין לכם סבלנות או זמן לטפל כמו שצריך בכינים, יש מישהו שיעשה את זה עבורכם. גם אם זה נשמע לכם בדיוני, יש לא מעט עסקים שמציעים שירותי פליית כינים. מדובר בשירות בו פולת כינים מנוסה מגיעה לביתכם ומטפלת בכינים במספר מפגשים. עסקים כאלה, אגב, פופולריים מאוד בארה"ב.

9. תתפלאו לשמוע שבישראל יש מספרה שמתמחה בראשים נגועים בכינים ומטפלת בהם בדומה לשירותים של פולת הכינים. המספרה שוכנת בתל אביב.

10. בעבר הרחוק היה מקובל לטפל בכינים באמצעות חפיפת הראש בנפט שהיה גורם למוות של הכינים ושל הביצים, אולם בשל הנזק לעור הקרקפת העדין ולשאיפה של אדי הנפט הרעילים השיטה הזו הפכה ללא מקובלת בעליל.

הופתעתם מהעובדות? מקווים שרק לטובה. הדבקות בכינים היא אומנם תופעה מציקה, מרתיעה ולא סימפטית אך היא לא מסוכנת לבריאות וניתנת לטיפול יעיל בקלות יחסית. בחרו את שיטת הטיפול היעילה והמועדפת עליכם וצאו לדרך.
 
*מידע זה אינו מידע רפואי. בכל מקרה, יש להתייעץ עם רופא או רוקח. 
 
לסדרת כינקייר של מורז וקבלת קופון הנחה לחצו כאן >>
 

 |  עמוד הבית |  חדש! מוצרים להריון ולאחר הלידה  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
מורז צמחי מרפא-- www.moraz.co.il © כל הזכויות שמורות
מורז כתובת: ת.ד 2552 עפולה טלפון: 04-6597138 פקס: 04-6526335
מורז צמחי מרפא. כל הזכויות שמורות. לתקנון האתר לחצו כאן >>
Design by: egozi.com ·
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל