8 שיטות טבעיות להיפטר מכינים

יחד עם ההקלה שבאה עם החזרה של הילדים למסגרות, אי אפשר להתעלם מהתסריט המעיק של ביקורה של הכינה נחמה על ראש הילדים. העצה הראשונה שלנו תהיה- לא להילחץ. ללא ספק הידיעה שיש לו או לה כינים על הראש מבעיתה ורק אזכור הנושא גורם לקרקפת שלנו להתחיל לגרד אבל חשוב לזכור שלמעט האפקט האסתטי ופגיעה יחסית קלה באיכות החיים של הילדים כינים לא גורמות נזק בריאותי.


     חזרה ל->

מה בעצם קורה על הראש?
הרכב הכינים על הראש מונה את הכינים הבוגרות, הן אלה שגורמות לעיקצוצים וגירודים ומביצים אשר דבוקות לבסיס השערה ומהן יבקעו בבוא העת כינים בוגרות נוספות. על מנת להיפטר מהכינים אנחנו צריכים לפעול בכל החזיתות: להרוג את הכינים הבוגרות וגם להיפטר מהביצים.
אספנו עבורכם 8 שיטות טבעיות לטפל בבעיה ולהיפטר מהכינים והביצים גם יחד:

המסרק הצפוף- הסרת כל ביצי הכינים מראשי הילדים היא המפתח העיקרי בפתרון הבעיה. כל עוד יש ביצים דבוקות לשיער הראש הכינים ימשיכו לבקוע, להטריד את הילדים ויותר מכך להטיל ביצים נוספות שרק יחמירו את הבעיה. רכשו מסרק צפוף איכותי והברישו את שיער ילדיכם באופן שיטתי, קווצת שיער אחת אחרי השנייה, בכל יום עד לסיום סאגת הכינים.

חומץ תפוחים- חומץ התפוחים גורם לביצים להתנתק מהשערה ובכל מקל על מלאכת הסירוק. מומלץ להשתמש בו מהול מעט במים ולהיזהר מכניסתו לעיניים שכן זה עלול לשרוף.

מלח- סביבה מלוחה מאוד תגרום לפגיעה בכינים ופיצוצן של הביצים. השתמשו בתערובת של רבע כוס מלח ורבע כוס חומץ ומרחו בזהירות על השיער. השאירו את התמיסה למשך שעתיים ושטפו היטב.

שמן זית- אחרי סירוק השיער במסרק צפוף, מרחו את שיער הילדים בשפע שמן זית וחבשו להם כובע אמבטיה. השאירו את הסידור הזה למשך הלילה. שמן הזית חודר למערכת הנשימה של הכינים הבוגרות וגורם להן חנק ובמקביל מאפשר לביצים הדבוקות לרדת בקלות מהשיער.

מייבש שיער- מסתבר שזרם אוויר חם מאוד עשוי להרוג את הביצים ולפגוע במרבית הכינים החיות על הראש. הייבוש מומלץ על שיער רטוב אחרי חפיפה בשמפו. כאמור, החום מזיק מאוד לביצים אך פחות לכינים הבוגרות ולכן מומלץ לשלב טיפול זה עם שיטות נוספות.

שמן עץ התה- מדובר באחד מהשמנים היעילים ביותר לטיפול בכינים. מטפטפים כ-30 טיפות על כל חצי ליטר מים חמימים ושוטפים איתם את הראש. משאירים את הנוזל על הראש למשך רבע שעה ושוטפים היטב.

שמן רוזמרין- מצטרף למשפחת השמנים היעילים לטיפול בכינים, אם כי בעיקר במניעה. ריח השמן דוחה את הכינים הבוגרות, מרגיע את הקרקפת המגרדת ומקל מאוד על הסירוק והסרת הביצים. לטיפול מערבבים 6 טיפות שמן רוזמרין עם 3 כפות שמפו לתינוקות ומורחים היטב על השיער והקרקפת. משאירים את התערובת ללילה, ובבוקר מסרקים וחופפים את הראש.

שום- שיטה יעילה אך לאמיצים בלבד. ניתן להכין משחה מ-6 שיני שום ו-2 כפות מיץ לימון ולמרוח היטב על השיער למשך שעתיים. סביר להניח שהכינים לא יצליחו לשרוד את הריח, אך יתכן שגם אתם.

השיטות שלפניכם נוסו על ידי הורים רבים וזכו להצלחה. בחרו לכם שיטה או שתיים מועדפות ונסו להילחם בכינים באומץ וביעילות וזכרו לא להילחץ מהתופעה. אם הטיפול הטבעי אינו עוזר תוכלו לפנות לתכשירים מצוינים רבים שקיימים היום בשוק.
 
*מידע זה אינו מידע רפואי. בכל מקרה מומלץ להתייעץ עם רופא או רוקח.

לסדרת כינקייר של מורז וקבלת קופון הנחה לחצן כאן >>
 

 |  עמוד הבית |  חדש! מוצרים להריון ולאחר הלידה  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
מורז צמחי מרפא-- www.moraz.co.il © כל הזכויות שמורות
מורז כתובת: ת.ד 2552 עפולה טלפון: 04-6597138 פקס: 04-6526335
מורז צמחי מרפא. כל הזכויות שמורות. לתקנון האתר לחצו כאן >>
Design by: egozi.com ·
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל