הקדימו תרופה לכינה - איך למנוע הדבקות בכינים
כמעט כולנו סבלנו מהן בשלב מסויים בחיינו, בין אם על ראשינו שלנו, ובין אם על ראשם של ילדינו. על אף שכינים היא תופעה מרתיעה, כדאי לקחת אותה בפרופורציה הנכונה ולא להיכנס לסטיגמות. הדבקות כינים לא קשורה להיגיינה או למאפיינים סוציו-אקונומיים והילדים של כולנו חשופים ועשויים לסבול בחייהם מכינים. כדי לצמצם את הסיכוי להידבק בכינים ניתן לנקוט במספר שיטות מניעה יעילות, כי הרי הטיפול הטוב ביותר הוא בכלל המניעה.
 

     חזרה ל->

שמן רוזמרין
הכינים לא מסוגלות לשאת את הריח החזק של שמן הרוזמרין ולכן אם תקפידו להשתמש בשמן, תקטינו משמעותית את הסיכוי להדבקה. שתי השיטות לשימוש בשמן הוכחו כיעילות: סירוק השיער במסרק עליו טיפת שמן רוזמרין או מריחת מעט שמן רוזמרין מאחורי אוזני הילד.
החיסרון: ריח הרוזמרין חזק מאוד ויש ילדים ומבוגרים שמתקשים להסתדר איתו.

שמפו רוזמרין
הרוזמרין בשמפו בעל אפקט דומה לשמן הרוזמרין ולרב בעל ניחוח עדין יותר בשילוב עם חומרים נוספים שהופכים את השימוש בו לידידותי יותר למי שלא מסתדר עם שמן רוזמרין.
החיסרון: אפקט חלש יותר משמן רוזמרין אמיתי.

מסרק צפוף
מומלץ לבצע סירוק במסרק צפוף אחת לשבועיים שלושה כדי שבמקרה של תחילתה של הדבקה, יהיה ניתן לעצור את המכה כשמספר הכינים והביצים על הראש קטן. חשוב מאוד לרחוץ היטב את המסרק בסיום כל שימוש ולהעדיף שימוש במסרק צפוף לכל ילד בנפרד.

ציוד אישי
למדו את ילדכם שלא להעביר או להשאיל מחבריהם כובעים, גומיות, מברשות ופריטים נוספים שבאים במגע עם השיער. כינים עוברות מראש לראש במגע ישיר וחבישת כובע של מישהו שנדבק בכינים היא מתכון בטוח להדבקות.

שיער אסוף
שיער פזור מגדיל את שטח המגע בין השיער לבין הסביבה ומגדיל את הסיכוי שכינה טועה תתפס עליו ותטיל את ביציה. אספו את שיערם הארוך של הילדים. תסרוקות צמה או "גולגול" הן האידיאליות ביותר למניעת הדבקות בכינים.

הכינה נחמה
ברגע שנודע לכם על ביקורה של הכינה נחמה בגן או הכיתה, גם אם נראה שילדכם עדין לא נדבקו, מומלץ לנקוט צעדי מניעה. סרקו את שיער הילדים במסרק צפוף והקפידו על חפיפה בשמפו רוזמרין או שימוש בשמן רוזמרין עד יעבור זעם.

לכל המשפחה
אחד מבני המשפחה נדבק בכינים? מומלץ שכל בני הבית הגדולים והקטנים יעברו טיפול במסרק צפוף וחפיפת מניעה בשמפו מתאים. גם תינוקות יכולים להדבק בכינים ויותר מכך, כינים יכולות להימצא גם בגבות וריסים. כבסו בלפחות 60 מעלות את הכובעים וכלי המיטה של כל בני הבית בהם נעשה שימוש לאחרונה. צעצועי בד שלא ניתן לכבס יש לסגור בשקית אטומה למשך שבועיים לפחות ולהמתין עד שהכינים יגוועו.

אמצו לעצמכם את שיטות המניעה המוצעות והקטינו את הסיכויים שלכם להתמודד מול הדבקה וטיפול מייגע בכינים.
 
*מידע זה אינו מידע רפואי. בכל מקרה מומלץ להתייעץ עם רופא או רוקח.

 |  עמוד הבית |  חדש! מוצרים להריון ולאחר הלידה  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
מורז צמחי מרפא-- www.moraz.co.il © כל הזכויות שמורות
מורז כתובת: ת.ד 2552 עפולה טלפון: 04-6597138 פקס: 04-6526335
מורז צמחי מרפא. כל הזכויות שמורות. לתקנון האתר לחצו כאן >>
Design by: egozi.com ·
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל