הטיפ החודשי-הסוד לשיער יפה ובריא!
מאת: שמחה דגן עזריאל, נטורופתית N.D.- מורז צמחי מרפא

מי מאיתנו לא חולם על שיער חזק, בריא, שופע ומבריק.
השיער משחק תפקיד חשוב בבניית הביטחון העצמי שלנו ויש לו השפעה רבה על מראנו הכללי. אך, כשם שהשנים עוברות והעונות מתחלפות, כך גם לשיער יש מחזור חיים משלו.

מהו הסוד לשיער יפה ומטופח? מהן דרכי הטיפול בבעיות השיער הנפוצות ?
וכיצד שומרים על בריאות השיער? כל זאת ועוד בכתבה שלפניכם.

    

שיער- כמה עובדות

שיער ראשינו מורכב בעיקר מחלבון קרטין, מינרלים כדוגמת צורן, אבץ, ברזל, וויטמינים כדוגמת ויטמין A ו-B. כל שיערה מיוצרת וצומחת משורש השיער, הנמצא בזקיק השערה, והיא נצבעת באמצעות פיגמנט המלנין. חוזק ואיכות השערה נקבע על פי מדדי הקרטין המיוצרים בזקיק השערה.

מחזור חיי השיער

מחזור החיים של השיער הינו תלת שלבי:
+ שלב הצמיחה - אנגן (שלוש שנים), בשלב זה גם נקבע אורכה המקסימאלי של השערה.
+ שלב ביניים קצר (ההרס) - קטגן - התנתקות השערה מהזקיק (שלושה שבועות).
+ שלב המנוחה - טלוגן – השלב בו השערה נחה לפני ששערה חדשה מתחילה לצמוח (שלושה חודשים). שלב זה, מתקיים בזכות הפרשת בלוטת החלב הנשפכת לתוך זקיק השיער והורסת אותו.

כאשר שורש השערה אינו מקבל את ההזנה לה הוא זקוק, השערה נושרת. הנשירה יכולה להיות מפושטת (כמו למשל כימותרפיה והקרנות ושערה בשלב המנוחה) או מקומית כתוצאה ממחלה בעור הקרקפת למשל.

מהן בעיות השיער הנפוצות?
1. נשירת שיער-
אחת מבעיות השיער השכיחות בקרב נשים וגברים היא נשירת שיער. נשירה של כ- 50 שיערות ביום היא על גבול הנורמאלי, אולם נשירה מוגברת העולה על מספר זה, מעידה על בעיה. כאמור- ישנם מגוון גורמים המעודדים נשירת שיער, כגון: גנטיקה, חסרים תזונתיים, מחלות כרוניות, אנמיה, סטרס, עישון, בעיות בעור הקרקפת, נטילת תרופות, נשים לאחר לידה וחוסר איזון הורמונאלי.
בגישה הנטורופתית, חשוב לאתר ולאבחן במדויק את מקור הבעיה לנשירה, כדי לבנות תוכנית טיפול מתאימה, המתחילה בתשאול יסודי תוך התייחסות לערכים בבדיקות דם והתחשבות גם במצב האישי/הנפשי של המטופל/ת.

2. שיער דק ודליל-
בעיה נפוצה נוספת ממנה סובלים רבים היא שיער דליל ודק, דלדול בשיער, ירידה בנפח ובעובי השיער.

3.
שיער לבן-
כאמור, שיערנו מלבין עם הגיל והגנטיקה משחקת תפקיד חשוב בהכרעת הפור מתי שערנו ילבין. עם
זאת, קיים קשר הדוק בין לחץ חברתי ומתח לאיבוד שיער והלבנתו. זאת משום שהגוף מפנה
את המשאבים העיקריים לתפעול השוטף של המערכות הבסיסיות ואז- הטיפול "בקצוות", במקרה שלנו השיער, מקבל פחות התייחסות, אם בכלל. כל סיטואציית לחץ גורמת להאצת תהליכי ההזדקנות של העור והשיער, ומשפיעה על שורה ארוכה של הפרשות אנזימים והורמונים ש"תורמים" לתהליך ההלבנה של השיער.

4. קצוות מפוצלים, שיער שביר-
חוזק, עמידות ובריאות השיער נקבעים לרוב על פי גנטיקה, אולם גם טיפולים כימיים כדוגמת פן, צביעה או החלקה של השיער עשויים לגרום לשבירת השיער ולקצוות מפוצלים, זאת מכיוון שחומרים כימיים גורמים לשינוי בתכונות השיער. 

5. קשקשת-
כ - 50% מהאוכלוסייה סובלים, סבלו או יסבלו בשלב כזה או אחר מקשקשת. עור קרקפת בריא, מאבד באופן מתמיד לוחיות קרניות קטנות וכתחלופה להן נוצרות חדשות. במצב נורמאלי חל איזון בין שני התהליכים הללו. תאים חדשים נוצרים בחלקו התחתון של האפידרמיס ונעים באיטיות כלפי מעלה ודוחפים החוצה תאים ישנים אשר עם הזמן מתייבשים והופכים לקרניות (קשקשים). הפרה של האיזון העדין בין נשירת תאים לבניית תאים בקרקפת מתבטאת בהיווצרות תאים מתים – והתוצאה- קשקשים.

6. קשקשת בקרקפת עשויה
להיות מלווה בגרד, גירוי, צריבה ונשירה של "פתיתי שלג לבנים", לרוב ישנה מעורבות של פטרת חד תאית הנמצאת על הקרקפת. הסיבות השכיחות- חוסרים תזונתיים, שינויים הורמונאליים, אקלים (קור), כשל חיסוני, סימפטום נלווה למחלה סיסטמית, מתח נפשי (לא הוכח),שינויי מזג אוויר ושימוש בתכשירי שמפו לא מתאימים.

דרכי טיפול בבעיות השיער
 

1. תזונה- לתזונה תפקיד מכריע בבריאות השיער. אכילת מזונות עשירים במיוחד בוויטמינים ובמינראלים, תוך הקפדה על מנת חלבון מספקת ובעיקר על איכותו וזמינותו למערכת עשויים לסייע בטיפול בבעיות של נשירת שיער, חיזוק השיער ושורשיו. כל אדם לפי צו ליבו וטעמו האישי, יכול לבחור מזונות מרכזיים מהצומח ומהחי העשירים בחלבונים, וויטמינים מקבוצת A, B(1,2,3,6,12) C, ברזל, צורן, אבץ ,Folic Acid (חומצה פולית) על מנת לתמוך ולסייע בבריאות השיער.
במצבי חוסר מוקצן, אורח חיים לחוץ, תזונה לקויה ואוכל מהיר, רצוי וכדאי לשקול לצרוך תוספים ושוב חשוב
שיהיו בהתאמה אישית מכל היבט (בדיקות דם, תרופות, אורח חיים וכו`).

2. מים- שתיית מים בכמות (ואיכות) מספקת – מינימום 12 כוסות, הכרחית למניעה וטיפול משלים בנשירה.

3.  הורדת לחצים- מומלץ לטפל באלמנט המתח דרך ערוץ של הרפיה בתנועה או בתרפיות מדיטטיביות פאסיביות. לעצור את התנועה ולבדוק פנימה מה עושה לי טוב, איפה וכו`.

4.  שטיפות שיער על בסיס צמחי מרפא- שטיפה ביתית חיצונית מצמחי מרפא יעילה ובטוחה לחיזוק שורשי השיער ולמתן ברק. לפניכם מספר מתכונים לשטיפות שיער טבעיות להכנה ביתית:
·+ הרתחת קליפות
רימון ושימוש באותם המים לשטיפת השיער - לחיזוק וברק.

+ 50 מ"ל שמן שומשום+ 6 טיפות שמן רוזמרין +6 טיפות שמן מרווה +2 טיפות גרניום +3 לוונדר.
מסיכת שיער מצוינת לחיזוק שורשים / לנשירה. להשאיר על הקרקפת והשיער לכ-3 שעות.
לחפוף בשמפו מתאים על בסיס רוזמרין/עלי דפנה/מרווה/סרפד.

+ 6 טיפות שמן הדס +30 מ"ל שמן שומשום / חוחובה-להשאיר לשעה ולשטוף.

+ לבשל קליפות עץ זית ולשטוף היטב את השיער- את הקליפות להניח על האזורים הדלילים בשיער ולחבוש למשך הלילה.

5. לעתים צריך לקבל את המציאות – כשמדובר בגנטיקה, חשוב לתחזק את הקיים באמצעות טיפוח ושימור יומיומי באמצעות שמפו, מרכך ומסיכת שיער מתאימים.

סדרת HAIR מבית מורז-הפתרון לטיפול וטיפוח השיער, על בסיס צמחי מרפא

לחברת "מורז צמחי מרפא" המתמחה בפיתוח, ייצור ושיווק של מוצרים קוסמטיים ופארא רפואיים לטיפול בבעיות העור, קו מוצרים לטיפול בשיער, ביניהם 3 סוגי שמפו המבוססים על מיצוי צמחים בריכוז גבוה
של תמצית רוזמרין וער אציל (עלי דפנה) הידועים בסגולות חיזוק שורשי השיער, שיקום והגנה על שיער פגום וטיפול בקשקשת. כל מוצרי הסדרה, מיוצרים ברישיון משרד הבריאות.

הצמחים:

הרוזמרין שבשמפו מחזק את שורשי השיער וגורם לו להבריק, מגן על הקרקפת ומונע גירויים.
הער האציל (עלי דפנה) משמש לחיזוק השיער,שיפור זרימת הדם בקרקפת. שילוב תמציות הצמחים, מנקה ביעילות את השיער ואת עור הקרקפת, משפר את זרימת הדם לקרקפת, מזין את השיער, מחזק את שורשי השיער ולכן גם מסייע במניעת נשירה.
תכשירי השמפו הינם עדינים, מתאימים לחפיפה יומיומית, ומעניקים תחושת ניקיון ורעננות לאורך זמן.

שמפו נגד קשקשים של מורז:
מסיר את שכבת החלב המיותרת מבלי לפגוע בעור עצמו, מכיל ריכוז גבוה של חומצה רוזמרינית ומרכיבים אנטי פטרייתיים. כמו כן, השמפו משלב בתוכו, פלבונים, Borneol בעלי פעילות אנטי בקטריאלית לטיפול
בזרימת דם וטיפול בקרקפת תוך כדי איזון רמת ה-PH, המותירים את השיער נקי ומלא ברק בניחוח טבעי.
אופן השימוש: חפיפה תוך כדי עיסוי עדין של הקרקפת. השארת השמפו למשך 3 דקות ושטיפת השיער.
המלצות טיפול נוספות: תפריט מאוזן, יש להימנע מגירוד הראש, יש להמנע מצבעי שיער ומחומרים מגרים
אחרים, להקפיד על חפיפה בשמפו טיפולי לעיתים קרובות (אפשרי יום יום).


שמפו לשיער יבש/רגיל עד שמן:
שני תכשירי השמפו מסדרת HAIR של מורז צמחי מרפא מכילים רכיבים שמסירים בעדינות אך ביסודיות את כל עודפי השומן והלכלוך מהשיער, מבלי לגרום לגירויים בעור הקרקפת, הציפוי הקטיוני מבטל חשמל סטטי, הפולימרים הקטיונים נצמדים לשערה עוטפים אותה, ומקנים לה גמישות ונפח ,סוגרים קצוות שרופים ומוסיפים ברק ומגע של משי. 
יתרונותיהם של שמפו לשיער יבש ושמפו לשיער רגיל-שמן:
+ מכיל תערובת של פולימרים קטיונים הנצמדים לשערה ועוטפים אותה, ומקנים לה גמישות ונפח ,סוגרים
קצוות שרופים ומוסיפים לה ברק.
+ הציפוי הקטיוני מבטל חשמל סטטי ומשלים על הסרת השומן הטבעי של העור.
+ אינם מכילים פרבנים.

3. מרכך רוזמרין מרכך השיער
של מורז צמחי מרפא מכיל 95% תמצית צמח רוזמרין המחזקת את שורשי השיער, מעניקה לו לחות והזנה, מגינה על הקרקפת מפני גירויים ומסייעת בשיקום שיער יבש ופגום, ומקנה לשיער מראה חלק וזוהר. המרכך אינו מכיל פרבנים.

4. מסיכת פוליגונום לשיקום שיער פגום
מסיכת השיער הטיפולית מכילה 65% רכיבים טבעיים על בסיס צמח הפוליגונום המזין את השיער, ומטפח ומרגיע את עור הקרקפת. עוד ברכיבי המסכה- תרכובות אמיניות וקטיונים מיוחדות מהדור החדש השומרים על מבנה ואיכות השערה ומחזקים שורשי שיער וקצוות שיער שרופות ושבורות. המסיכה אינה מכילה פרבנים.
אופן השימוש: לאחר חפיפת השיער מורחים את המסכה בנדיבות על שיער רטוב לכל אורכו. משאירים את המסיכה למשך כ 15-10 דקות ושוטפים במים זורמים.
*המסכה מתאימה לשיקום ולטיפול בכל סוגי השיער.
לשיקום שיער יבש ופגום במיוחד- ניתן לטפל במסכה פעמיים עד שלוש בשבוע, ובהדרגה לרדת לטיפול של פעם בשבוע לפינוק ולשמירה על השיער. שילובים מומלצים- שימוש יומיומי בשמפו טיפולי של"מורז" לחיזוק השורשים ולהחייאת השיער.

5. תוספי מזון-
חברת מורז צמחי מרפא, הינה המפיצה של תוספי התזונה הטבעיים של חברת Hübner, המציגה שני פתרונות בתחום בריאות השיער:

טננבלוט ברזל-
סדרת מוצרי טננבלוט ברזל (נוזל/טבליות לעיסה) מסוג עדין עם רמת ספיגה גבוהה ובטוחה, ללא
תופעות לוואי המבוססת על מיצוי של פירות וירקות אורגניים עתירי ברזל המתאימים במיוחד לאוכלוסיה הסובלת ממחסור בברזל, (ללא גלוטן, שמרים, אלכוהול וחומרים משמרים).

סיליציאה- סוד היופי שלך!
תוסף תזונה טבעי שהוכח מחקרית, על בסיס מינרל צורן טהור עם פטנט ספיגה ייחודי המותאם לגוף האדם. בזכות טכנולוגיה ומיכון מתקדמים, הצליחה הובנר לייצר צורן בגודל ובמנה מולקולרי, היעיל פי 4 מכל מתחרה בשוק.
תוצאות מחקר שנערך באוניברסיטת המבורג (גרמניה), הראו כי השימוש בתכשיר סיליצאה ג`ל יצר עלייה משמעותית בעובי השיער - 8% לאחר שלושה חודשים, ו-13% לאחר 6 חודשים. 
ניתן להשיג בכמוסות / ג`ל.
 
לסיכום, שמירה על שגרת טיפוח והגנה נכונה על השיער, הקפדה על תזונה נכונה ושימוש בתכשירים על בסיס צמחי מרפא, יסייעו לכם לשמור ולטפח את הקיים לשיער יפה ובריא.
 

מובהר בזה כי כל המידע המוצג באתר ובמאמרים המובאים בו הינו מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת רפואית מוסמכת. התוכן המובא באתר ובמאמרים המפורסמים בו איננו מכוון לתת מענה לצרכים פרטניים של כל משתמש/ת ו/או גולש/ת והוא מובא ומוצג בתצורתו הכללית. מחברי התכנים באתר ו/או מורז צמחי מרפא (1989) בע"מ אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים/ות והגולשים/ות באתר ואלה מופנים לקבל עצה מקצועית מגורם מוסמך לפני כל פעולה המסתמכת על התכנים האמורים. מבלי לגרוע מכל האמור לעיל יודגש כי השימוש במוצרי `מורז` הינו בהתאם להוראות היצרן הספציפיות מצורפות לאריזתו של כל מוצר ויש לפעול על פיהן.
 |  עמוד הבית |  חדש! מוצרים להריון ולאחר הלידה  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
מורז צמחי מרפא-- www.moraz.co.il © כל הזכויות שמורות
מורז כתובת: ת.ד 2552 עפולה טלפון: 04-6597138 פקס: 04-6526335
מורז צמחי מרפא. כל הזכויות שמורות. לתקנון האתר לחצו כאן >>
Design by: egozi.com ·
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל